Czy pozłacane srebro się ściera?
Czy pozłacane srebro się ściera?

Czy złocenie może się ścierać? Często dostajemy takie pytania. Odpowiedź brzmi - tak. I zależy to od wielu czynników, które niżej opiszemy.

Czym jest złocenie - jest to proces galwanizacyjny, uszlachetniający srebro. Złocenie to proces elektrochemiczny polegający na zanurzaniu przedmiotu w kąpieli, w której złoto osadza się na powierzchni.

Proces ścierania się złocenia zależy od jakości i grubości warstwy złota.
Najczęściej stosuje się czyste 24-karatowe złoto, ale na rynku również stosuje się 14-karatowe złoto i złoto z domieszką innych metali. Im mniej karatów tym jakość zlocenia gorsza. Warstwa złota powinna mieć do 0,5 mikrometra. Im grubsza warstwa tym dłuższa trwałość. Najtrwalsze będzie podwójne złocenie.

Odpowiednia pielęgnacja może opóźnić proces ścierania się złocenia. Biżuterię złoconą należy ściągać do spania, kąpieli, sprzątania. Nie należy również perfumować biżuterii złoconej. Biżuterię należy przechowywać w woreczkach strunowych, szmatkach, serwetkach. Biżuterię złoconą najlepiej czyścić profesjonalnymi środkami do czyszczenia biżuterii srebrnej.

Biżuteria srebrna pozłacana #bissu jest pokryta 24-karatowym złotem, elementy pokrywane są dwoma warstwami złota - podkładową i końcową.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl